Diskusia k článku

  • Od:

    […] Ohlásenie Machine Learning funkcionalít a podpory neurónových sietí priamo na úrovni procesorov má na moju prácu ešte jeden podstatný vplyv. Teamviewer, pre vývoj svojich produktov na zdieľanie obrazovky a komunikácie používa veľmi hlbokú integráciu do zariadení. Výsledkom je, že teamviewer appka ako prvá na svete umožní z jedného iPhonu vidieť priamo obrazovku iného iPhonu (čo poteší určite najmenej menej IT zdatné dámy, ktorým bude môcť telefón nastaviť ich IT schopnejšie polovičky na diaľku). Práve znalosti low-level integrácie na jednotlivé zariadenia nám umožnia využiť silu zabudovanej podpory pre Machine Learning priamo v čipoch Apple produktov. To povzbudí (nielen v Teamvieweri) tvorbu riešení používajúcich nástroje umelej inteligencie priamo v telefónoch. Väčšina rozhodovacích procesov ľudí, tak bude priamo nahraditeľná priamo Appkami v mobile. S touto technologickou výbavou už nie je problém vytvoriť Appku, ktorá sama odpovedá hlasom na telefonát alebo vás učí efektívnejšie šoférovať. Preto, čo vyzerá len ako šanca minúť stovky EUR na nový telefón, je v skutočnosti revolúcia pre Data Science. Je to cesta k samoobsluhe v umelej inteligencii. A to len prehlbuje obavy, o ktorých sme už spolu hovorili. […]

  • Od: LiborBes@accendo.sk

    Skvely clanok! Na podobnu notu tu je este aj iny clanok. Chlapik ide s myslienkami trocha dalej a elegantne naznacuje oi. aj priciny, preco by sme vo vesmire boli sami – iste vyvojove stadium moze sposobit zmeny, ktorym rozumieme asi tak, ako nam mravce, ked nas stretnu v lese:
    .
    http://blog.hysteria.sk/singularita/
    .
    Teraz trocha kontra: Spominam si ale na minulorocne specialne vydanie ceskeho Reflexu (teda myslim ze to bol Reflex). Popisoval aj tzv. transendentalistov (nie len apokalypstov), ktori veria, ze prichadza doba, kedy sa ludstvo upgradne vdaka strojom, az mozno strati zmysel nutnosti fyzickeho tela. Aj ekonom Tomas Sedlacek rad o tom filozofuje (staci skusit youtube). Ono to moze byt ako s kazdym dynamickym systemom, ako nas to uci teoria chaosu. Akonahle sa zlomi urcita hranica systemu, ten sa prestane spravat predvidatelne podla ‘starych’ pravidiel. Takze mozno myslienka toho, ze ohlupneme je mimo a len sa forma nasho zivota predefinuje (vdaka ti podivny atraktor!). Je to ako s vodou, ktoru ked zahrievame, molekuly sa prediktivne pohybuju rychlejsie (vieme predvidat co nas caka na zaklade starej skusenosti). Ale za urcitou hranicou sa meni voda na paru a stary model je nam k nicomu.

  • Od: kevin.richter@hotmail.sk

    Ja si myslím, že úplne do takého štádia, aby stroje robili väčšinu práce človeka a človek pri tom nebol potrebný, sa ľudstvo nedostane a to hlavne z dôvodu rôznej technickej úrovni na zemi. Je fakt, že “mentálna obezita” je problémom našej generácie v rozvinutých krajinách. Ale stále je mnoho krajín, v ktorých technická úroveň nie je tak vyspelá, aby im hrozila nepotrebnosť človeka. Je možné, že sa do takého stavu dostane niekoľko najviac rozvinutých krajín Zeme, ktoré budú tvoriť špičku a tamojší ľudia budú mať na starosti to, čo ďalej. No aj vtedy bude mnoho krajín, kde nebude dostatok technologii a človek bude viac ako potrebný. A ak sa nato budeme pozerať pesimisticky, tak sa napr môže stať, že ľudia v tých najrozvinutejších krajinách “zhlúpnu” natoľko, že nebudú rozumieť strojom vo svojom okolí, ale ostatné krajiny ktoré ich úroveň ešte nedosiahli a teda ľudia sa ešte musia učiť, týmto strojom časom znovu pochopia. Tým chcem povedať, že pokiaľ bude možná migrácia obyvateľstva, tak bude stále dostatok takých ľudí, ktorý “doma” nemajú takú úroveň techniky, ako tam, kam prídu.
    Moja myšlienka vlastne je, že v budúcnosti je možné že úroveň techniky ľudstva prestane neustále rásť, ale začne kopírovať krivku sinusoidy. Raz na tom bude najlepšie jedna skupina krajín, neskôr zasa iná.

Pridaj komentár