ČO SA STANE, keď BLOKNETE nejakého užívateľa

Viacerí z vás sa na mňa obrátili s otázkou, čo sa stane, ak niekoho profil na Clubhouse zablokujete. Aby sme vniesli do tohto viac svetla, zostavili sme si dvojice blokujúcich a blokovaných a otestovali reálne postupy blokovania na vlastnej koži. [Special thanks to Jano Michňo for testing]

Čo sa udeje, keď niekoho zablokujem?

  • Informácia sa uloží v mojich nastaveniach, nie je však viditeľná pre žiadneho iného užívateľa
  • Systém sa bude snažiť zamedziť situácií, aby sme sa spolu stretávali v miestnostiach
  • Od momentu, keď si niekoho zablokujem, prestane odstávať notifikácie na moje roomky
  • Zostanú mu však notifikácie, ktoré už dostal v minulosti
  • Profil blokovaného zostáva pre mňa viditeľný, je tam však červeným, že som ho zablokoval (aby som to mohol vziať späť prípadne)

 

Ako sa blokovanie správa pri návšeteve roomov?

Už z samotnom prehľade bežiacich miestností (ktorý sa volá Hallway) sú miestnosti, kde je spíkrom niekto, koho som ja zablokoval, schované. Ak chcete napriek tomu do nich vstúpiť musíe aktívne odhidnúť danú miestnosť.

Ak som niekoho zablokujete, presanú mu chodiť notifikácie na miestnosti, ktoré zvolávate. Nezmiznp mu však notifikácie, ktoré už dostal na váš obsah pred tým, než ste si ho blokli:

 

Ak sa však pokúsi vstúpiť do miestností, kde ste na pódiu (nemusíte byť ani moderátor), tak dostane hlášku, že daná miestnosť už neexistuje alebo skončila (aj keď v skutočnosti beží):

 

Tento druh “zatajenia miestnosti sa prejavuje, aj keby chcel vsúpiť nielen cez notifikácie, ale aj cez iné osoby, ktoré sú na pódiu v inkriminovanej miestnosti:

 

Ak naopak daná Vami blokovaná osoba je v miestnosti a vy sa rozhodnete do nej vstúpiť, tak vás upozorní permanentný červený message, že v miesnosti je niekto, koho ste zablokovali:

Osobitú hlášku si CBH rezervoval aj pre situáciu, keď niekto, koho ste zablokovali, je na pódiu:

All-in-All  ,  Clubhouse to s potláčaním nežiaducich vzájomných stretnutí myslí celkom vážne. A dáva vám ako užívateľovi veľkú moc vytesniť ľudí, ktorí vám lezú na nervy.