[Pohľad iných] Kvóty na slovenskú hudbu začínajú meniť vkus poslucháčov

Ak ste čítali moje dôvody prečo som založil portál mocnedata.sk, tak už viete, že mojim cieľom je ponúknuť priestor na tomto portáli aj iným autorom, resp. aj iným pohľadom na dáta a prácu s nimi.

Prvou lastovičkou v tomto ohľade bol listing iných ľudí v CRM oblasti, ktorých názor by som vám rád dal do pozornosti. Druhou líniou zapojenia širšieho okruhu autorov sú recenzie zaujímavých kníh od expertov z tohto odvetvia (prvú časť cyklu [Čo čítajú CRM exeperti] otvoril blog Milana Schnorrera, pričom ďalší diel už je na spadnutie

V neposlednom rade by som však chcel našej komunite sprostredkovať aj ucelené pohľady na témy, ktorým sa venujú iní detailnejšie ako ja. Prinášam Vám preto blog Šimona Malého, ktorý sa hlbšie pozrel na to, čo dáta o počúvanosti skladieb hovoria na zavedenie kvót na slovenskú hudbu v rádiách. Nebudem vás však okrádať o pointu tohto zaujímavého počinu, postup analýzy aj jej závery si môžete prečítať priamo v jeho blogu.

 

PS: Šimon sa detailnejšie venuje analýze priemyselných dát. Ak by ste si ho chceli vypočuť na túto tému ,tak najbližšie bude vystupovať na tejto akcii.


Publikované dňa 14. 2. 2017.